دوره جدید / شماره ۱۷ / شماره پیاپی ۱۷ / آذر ۱۳۹۱
۱۷

موسیقی ، طوفان پیش از آرامش

 
{ شناسه مقاله: 2342 }   { موضوع: کافه }   { بازدید: ۲۶۲۰ }

شماره ۱۷، آذر ۱۳۹۱

نزديکي به ايام محرم و صفر بار ديگر تحرکی به بازار موسيقي داد که هم جاي خوشحالي دارد و هم روند آن نگران‌کننده است. اين که هميشه قبل از شروع ماه‌هاي رمضان و محرم، انتشار آلبوم‌هاي موسيقي و برگزاري کنسرت‌ها با يک اوج خيره‌کننده مواجه مي‌شود، به‌طور همرمان محاسن و معايبي دارد. مثلاً در تمام روزها و شب‌هاي 3 هفته منتهي به اول محرم، در سالن‌هاي اصلي تهران کنسرت‌هايي در دو سانس برگزار مي‌شد، سالن ميلاد نمايشگاه بين‌المللي، مرکز همايش‌هاي برج ميلاد، سالن اريکه ايرانيان و بعضاً تالار ايوان شمس. آلبوم‌هاي متعددي هم در اين مدت روانه بازار شدند که عرصه را بر يکديگر تنگ خواهند کرد. به اين تعداد، بيفزاييد آلبوم‌هاي عاشورايي را که هر ساله در چنين ايامي روانه سوپرمارکت‌ها مي‌شوند و مشتري‌هاي خاص خودشان را هم دارند.

در حوزه موسيقي سنتي، آلبوم‌هايي چون «موج سودا» و «ظهير» از سينا سرلك، «هفت‌گاه معلق» از فرخزاد لايق، «خوشا سرو» از حسام‌الدين سراج، «گاهي سه‌گاهي» از محمد معتمدي و... منتشر شدند. اما پرفروش‌ترين آلبوم اين حوزه، همچنان «حريق خزان» عليرضا قرباني و مهيار عليزاده است که شهريورماه منتشر شد. در بازار موسيقي پاپ هم آلبوم‌هاي متعددي منتشر شدند که در آن ميان نام‌هاي مطرحي چون احسان خواجه‌اميري (عاشقانه‌ها)، محسن يگانه (حباب)، خشايار اعتمادي (تو محکومي به برگشتن)، هومن جاويد (شاه‌ماهي) و... به چشم مي‌خورد

تبلیغات

 

 

برداشت معمول از مطالب فقط با ذکر منبع به صورت کامل یعنی با دکر عبارت «ماهنامه تجربه»، تاریخ و شماره مجله آزاد است. بازنشر کلی مطالب مجله به هر نحوی، اعم از چاپی، دیجیتالی یا مجازی ممنوع است.