دوره جدید / شماره ۱۷ / شماره پیاپی ۱۷ / آذر ۱۳۹۱
۱۷

سینما ، بازگشت جیمزباند

 
{ شناسه مقاله: 2341 }   { موضوع: کافه }   { بازدید: ۲۸۲۲ }

شماره ۱۷، آذر ۱۳۹۱

فيلم «گرگ و ميش: سپيده‌دم - قسمت 2» در هفته‌ي اول اکران پرفروش‌ترين فيلم سينماي جهان شد. به‌گزارش سايت‌هاي خبري آخرين فيلم مجموعه‌ي سينمايي «گرگ و ميش» در هفته‌ي اول اکران در آمريکا حدود 3/141 ميليون دلار و در سطح بين‌المللي 6/199 ميليون دلار به دست آورد و مجموع فروش جهاني خود را به 340. 9 ميليون دلار رساند. اما جيمزباند تازه هم موفق شد رکورد فروش فيلم‌هاي مامور مخفي انگليسي را بشکند.

«اسکاي‌فال» به کارگرداني سام مندس اين هفته مجموع فروش جهاني خود را به 2/669 ميليون دلار رساند و پرفروش‌ترين مجموعه سينمايي جيمز باند شد. بيست و سومين فيلم باند با بازي دانيل کريگ در نقش جيمزباند در مجموع فروش خود را در آمريکاي شمالي به 3/161 ميليون دلار رساند. «لينکلن» به کارگرداني استيون اسپيلبرگ هم در اولين هفته‌ي اکران گسترده در ايالات متحده به فروش خوب 21 ميليون دلار دست پيدا کرد. اما در سينماي ايران اوضاع هماني است که بود. «کلاه قرمزي و بچه‌ننه» با فروش 3 ميلياردي فعلا پرفروش‌ترين فيلم اين فصل اکران و البته پرفروش‌ترين فيلم سال سينماي ايران است. باقي فيلم‌ها هم با فاصله‌ي زياد در تعقيب او هستند. «تو من» با فروش 600 ميليوني دومين فيلم پرفروش اين روزهاست و «اختاپوس؛ دفتر اول: آهوي پيشوني سفيد» که يک اثر موزيکال کودکانه است با 300 ميليون تومان در تعقيب آن‌هاست. اما همين تفاوت‌ها هم نشان مي‌دهد که اوضاع سينماي ايران، تا چه اندازه روبه‌راه است!

تبلیغات

 

 

برداشت معمول از مطالب فقط با ذکر منبع به صورت کامل یعنی با دکر عبارت «ماهنامه تجربه»، تاریخ و شماره مجله آزاد است. بازنشر کلی مطالب مجله به هر نحوی، اعم از چاپی، دیجیتالی یا مجازی ممنوع است.