دوره جدید / شماره ۱۶ / شماره پیاپی ۱۶ / آبان ۱۳۹۱
۱۶

موسیقی ، بازگشت ناصر عبدالهی

 
{ شناسه مقاله: 2215 }   { موضوع: کافه }   { بازدید: ۶۰۶ }

شماره ۱۶، آبان ۱۳۹۱

در ميان آلبوم‌هاي اصيل ايراني «گاهي سه گاهي» نام اثر جديد محمد معتمدي از سوي انتشارات «ايران‌گام» است كه با همراهي پويا سرايي به تازگي منتشر شده، در زماني كوتاه مورد استقبال مخاطبان موسيقي ايراني قرار گرفت. محمد معتمدی خواننده‌ای که باید او را جزو نسل دوم خوانندگان بعد از انقلاب دانست در این اثر قطعاتی را به اجرا درآورده است که همگی‌شان بر اساس دستگاه سه‌گاه تنظیم شده است. احتمال برگزاری کنسرت این آلبوم در سال جاری وجود دارد. اگرچه او ترجیح داده است که دریکی- دو سال اخیر بیشتر کنسرت‌هایش را در خارج از کشور برگزارکند.هرچند زمان زيادي از انتشار آلبوم «رخصت» با صداي ناصر عبدالهي نمي‌گذرد، اما اين آلبوم هم جزو پر فروش‌ها قرار گرفت.

اين آلبوم مجموعه قطعات منتشرنشده عبداللهي را شامل مي‌شود. آلبوم موسيقي «ساحل تهران» جديد‌ترين اثر گروه «نايما» نيز جزو آلبوم‌هاي پرفروش در گونه جاز اعلام شده است. آلبوم «مينياتورها» كاري از صهبا اميني‌کيا كه از سوي نشر «هرمس» منتشر شده است، پرفروش‌ترين آلبوم كلاسيك‌هاست. «تنها از من تو مانده‌اي» با صداي شمس لنگرودي، «ابتکار نو هنر» و «دوستت دارم» با صداي احمدرضا احمدي و با آهنگسازي کارن همايونفر پرفروش‌ترين‌ها هستند.

تبلیغات

 

 

برداشت معمول از مطالب فقط با ذکر منبع به صورت کامل یعنی با دکر عبارت «ماهنامه تجربه»، تاریخ و شماره مجله آزاد است. بازنشر کلی مطالب مجله به هر نحوی، اعم از چاپی، دیجیتالی یا مجازی ممنوع است.