دوره جدید / شماره ۱۳ / شماره پیاپی ۱۳ / تیر ۱۳۹۱
۱۳

[شش]

مازيار؛ ماهي خوش‏رنگ و خوش صدا

 سعيد دبيري /ترانه‌سرا
{ شناسه مقاله: 1830 }   { موضوع: هنر }   { بازدید: ۸۵۴ }

شماره ۱۳، تیر ۱۳۹۱

 اين پسر بابلي محجوب تازه آمده بود در تهران، در پايتخت و خواست اسمي باشد ميان ستاره‏ها و چه زود تور «جهانگير پازوکي»؛ اين زرنگ اصفهاني مثلاً مؤلف، اين ماهي خوش رنگ و خوش صدا را صيد کرد. زنجير اسارت چندين ساله را به پايش بست و مازيار با اين اسم هنري خواننده «ماهيگير» و «خوش به حالت کبوتر» شد. اين آهنگ اگر مثل بادکنک باد شد و هوا رفت و گرفت اما صدا بالاتر از اين شعر و آهنگ ضعيف بود. يک صداي تازه، ترانه و موسيقي پر محتواتري مي‏خواست. کاش مازيار «شماعي‏زاده» را مي‏ديد، کاش «فرید زولاند» را مي‏ديد و کاش با «شهيار قنبري» و «ايرج جنتي عطايي» دست مي‏داد و آشنا مي‏شد.

ولي در همان سبک و همان ترانه‏هاي بازاري و سبک و سياق ادامه داد و اين براي صداي اين نازنين از دست رفته يک باخت بود. به هر جهت آن روزها مثل روزهاي من و سال‏هاي عمرمان گذشت و سوخت و از ما فقط اسمي ماند، همينطور از مازيار. خدا رحمتش کند، هميشه در استوديو پاپ يا در رستوراني کوچک روبه‌روي استوديو، در خيابان لارستان گپ مي‏زديم و از اين گرفتاري و اين اتفاق بد دلگير بود. شايد قسمتش همين بود که بود و در آخر در حسرت پخش اين صداي خوب در سال‏هاي اخیر ماند و رفت. خدا رحمتش کند.

تبلیغات

 

 

برداشت معمول از مطالب فقط با ذکر منبع به صورت کامل یعنی با دکر عبارت «ماهنامه تجربه»، تاریخ و شماره مجله آزاد است. بازنشر کلی مطالب مجله به هر نحوی، اعم از چاپی، دیجیتالی یا مجازی ممنوع است.